Gratis verzenden vanaf 20,- (NL)
Bestellen zonder account aan te maken!

  • Jan Keulen,De oorlog van gisteren
  • Jan Keulen,De oorlog van gisteren
Jan Keulen,De oorlog van gisteren
De oorlog van gisteren
Herinneringen van een correspondent
€ 26.95
24 Bij u in huis op: dinsdag
Dit artikel is aanwezig in onze winkel in Heerenveen
Click & Collect mogelijk




De oorlog van gisteren is de oorlog van vandaag

In `De oorlog van gisteren` neemt Jan Keulen ons mee naar de tijd dat hij correspondent was in Beiroet, tijdens de Libanese burgeroorlog. We leren een ongelovige priester kennen, een straatvechter die zich verhuurt aan verschillende strijdgroepen, politiek activisten die blijven volhouden, spionnen die worden ontmaskerd en ballingen die steeds opnieuw moeten vluchten. Na vijf jaar Beiroet vertrekt Keulen naar ­Caïro. In de jaren negentig verslaat hij vanuit Amman onder andere het conflict tussen Israël en de Palestijnen. Al die tijd blijven de demonen van de Libanese burgeroorlog hem achtervolgen.

Jaren later krijgt Keulen in Qatar als directeur van het Doha Centre for ­Media Freedom te maken met een wankelmoedige lakei, een slimme sjeik en een dichter die gevangen wordt gezet. Na bijna drie jaar wordt hem een andere baan aangeboden; veel Qatari vinden het centrum en zijn ­directeur een pain in the ass. ‘Ik val stil, ben perplex en ik stamel dat ik geen ander werk in Qatar ambieer. Het enige wat mij interesseert is de journalistiek en persvrijheid in de Arabische wereld.’

Voor journalistiek die ertoe doet moet altijd een prijs worden betaald. Jan Keulen ervoer dat aan den lijve, vanaf het moment dat hij als beginnend journalist in 1979 door Spanje tot persona non grata werd ­verklaard. Collega-journalisten werden ontvoerd, ontslagen, gevangen­gezet, gemarteld en zelfs gedood. Zelf kampte Keulen met trauma’s en een burn-out, en hij werd beschuldigd van antisemitisme.

Jan Keulen (1950) woonde langdurig in de Arabische wereld. Hij was correspondent in Beiroet en werkte later als journalist in Caïro en Amman voor `de Volkskrant`, `De Standaard` en nieuwsrubrieken van de Vara-radio, KRO en NOS. De afgelopen twintig jaar was Keulen vaak in het Midden-Oosten als docent journalistiek en werkzaam voor persvrijheidsorganisaties. Van 2011 tot en met 2014 woonde en werkte hij in Qatar.




Extra informatie:

Paperback / softback
November 2022
534 gram
215 x 141 x 28 mm
EAN: 9789083210889
Jurgen Maas

24 Bij u in huis op: dinsdag
Dit artikel is aanwezig in onze winkel in Heerenveen
Click & Collect mogelijk